Invalidnost

Služba, študij, bolniška, invalidska upokojitev, razne ugodnosti... Vprašanja, odgovori in vaše izkušnje.

Re: Invalidnost

OdgovorNapisal/-a Denis » Če avg 13, 2009 1:24 pm

Yolanda, kako pa se ti pozna pri plači, glede na 8-urni delovnik?
Je malo manj ali dosti manj glede na ure?
Uporabniški avatar
Denis

OdgovorNapisal/-a Yolanda » Če avg 13, 2009 2:29 pm

Sem že nekje napisala o tem.... cca 20 - 25 % manjša plača
Najbolj zapravljen dan je tisti, ko se nismo nasmejali.
Uporabniški avatar
Yolanda

Kraj: obala

OdgovorNapisal/-a Denis » Pe avg 14, 2009 3:26 pm

Potem je 25% manjša plača kar dobra, glede na to, da je služba le 4 ure dnevno. To misliš tvoj dohodek cel, ne?
Sem sklepal, da je večja razlika, okoli 40%.
Uporabniški avatar
Denis

OdgovorNapisal/-a Yolanda » Pe avg 14, 2009 7:39 pm

Denis je napisal/-a:Potem je 25% manjša plača kar dobra, glede na to, da je služba le 4 ure dnevno. To misliš tvoj dohodek cel, ne?
Sem sklepal, da je večja razlika, okoli 40%.

Denis, imaš prav.. sem slabo izračunala in napisala... Ja, cca 40%. Uffaa..to sploh ni dobro..
Zato sem Vam napisala.. ostanite na bolniški.. pojdite vsaki mesec po nov bolniški list..
Uporabniški avatar
Yolanda

OdgovorNapisal/-a Denis » Sr jan 27, 2010 1:09 pm

Zdravo spet.
Tako daleč sem, da sem izpolnik ono anketo od ZPIZ-a in jo poslal nazaj in zdaj čakam na povabilo pred komisijo ali pregled (ne vem točno).
Kako dolgo ste čakali na to?

Hvala, LP
Uporabniški avatar
Denis

OdgovorNapisal/-a tinkana » Če jan 28, 2010 6:59 pm

Jaz sem čakala 3 mesece,da sem šla na komisijo,potem pa še 3 mesece za odgovor-ZAVRNILI!!!! :^o :^o :^o :^o :twisted:
Uporabniški avatar
tinkana

Kraj: gorenjska

OdgovorNapisal/-a bimbam » To feb 16, 2010 8:04 pm

Mene zanima, ali lahko dobiš status invalida tudi če delaš po 8 ur, al moraš imet skrajšan delavnik??? Seveda imam diagnozo MS
Hvala za odgovor,
Janja
Uporabniški avatar
bimbam

OdgovorNapisal/-a tinkana » Sr feb 17, 2010 2:28 pm

Jaz sem zaposlena redno 8 ur in imam 3 kategorijo invalidnosti.
Uporabniški avatar
tinkana

Kraj: gorenjska

OdgovorNapisal/-a bimbam » Pe feb 19, 2010 8:38 pm

tinkana je napisal/-a:Jaz sem zaposlena redno 8 ur in imam 3 kategorijo invalidnosti.

Sem razmišljala, da bi šla poskusti glede invalidnosti....v bistvu bi mi to omogočilo, da bi obdržala službo....(tak je njihov pogoj)..take službe ne bom več dobila pod milim nebom,
Ne vem pa, kje me lahko ta 3 kat.invalidnosti zafrkne, na kaj vse vpliva.
Res bi prosila za majhno pomoč,

Lp
Uporabniški avatar
bimbam

OdgovorNapisal/-a Denis » Ne apr 25, 2010 2:39 pm

Če se v službi razumeš, ne bo problema...če ima firma nevemkoiko invalidov zaposlenih, dobi od ZPIZ-a nazaj kar nekaj denarja, menda je okoli 250 eur za enega, kolikor sem zadnjič gledal...nas je pa 11 pa imamo 2 invalida 3. kat. zaposlena, zdaj pa še bom jaz. Tako da če lahko delaš naprej to, kar delaš zdaj, bo firma prej vesela kot ne, ker bo dobila subvencijo. Če seveda vaši kadroviki to vedo :P
Uporabniški avatar
Denis

OdgovorNapisal/-a Denis » Sr apr 28, 2010 12:18 pm

Mimogrede, prejšnjo sredo sem bil na komisiji, danes pa že prejel sicer še ne pravnomočne odločbe, ampak noben se ne bo pritožil, tako da....
6 urni delovnik, III.kategorija.
Uporabniški avatar
Denis

OdgovorNapisal/-a Denis » Po maj 10, 2010 4:33 pm

Ok, 21.4. naprej je 6 urni delovnik, v službi so mi rekli, da naj počakam pravnomočno odločbo, zdaj pa me zanima, če že lahko delam 6 ur ali še ne? Menda mi morajo dati tudi novo pogodbo o zaposlitvi, a ne?

Tnx
lp
Uporabniški avatar
Denis

OdgovorNapisal/-a anita » To maj 11, 2010 1:54 pm

Zdravo, jaz sem počakala, da je bila odločba pravnomočna, tako da ni imel kdo kaj rečt in takrat, ko je postala pravnomočna, sem začela delat skrajšani čas......Dobiš pa novo pogodbo o zaposlitvi, .....vsaj pri meni je bilo tako. Takrat so mi tudi "dali" več dopusta.....(sedaj imam 32 dni)

lp, Anita
Verjemite v neverjetno osebo, katera ste...
Uporabniški avatar
anita

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Yolanda » To maj 11, 2010 2:39 pm

anita je napisal/-a:Zdravo, jaz sem počakala, da je bila odločba pravnomočna, tako da ni imel kdo kaj rečt in takrat, ko je postala pravnomočna, sem začela delat skrajšani čas......Dobiš pa novo pogodbo o zaposlitvi, .....vsaj pri meni je bilo tako. Takrat so mi tudi "dali" več dopusta.....(sedaj imam 32 dni)

lp, Anita

Se strinajm ! Raje počakaj na pravnomočno odločbo... ¨" za vsak slučaj"
Uporabniški avatar
Yolanda

OdgovorNapisal/-a Denis » To maj 11, 2010 7:29 pm

Aha hvala.
Sodelavec me je malce zmedel, ker je dejal, da v njegovem primeru so mu plačo obračunali od datuma, ki je3 bil na odločbi, torej v mojem primeru 21.4.
No, pa sam da bo že kako :)
Uporabniški avatar
Denis

OdgovorNapisal/-a Yolanda » Sr maj 12, 2010 5:01 pm

Dobila sem novo pogodbo o zaposlitvi... enaka pogodba le s krajšanim del. časom. Kasneje so me ŽAL, degradirali.. iz vodje sem postala višji referent.. Kadrovka mi je rekla, da je plača ostala enaka.. ker nam ne sme zmanjšati plačo..
Recimo, da ne ?!
Uporabniški avatar
Yolanda

OdgovorNapisal/-a ninan » Sr maj 12, 2010 5:11 pm

Moja odločba o upokojitvi za 4 ure je bila pravnomočna 29. 4. 2010. Do takrat je veljala moja stara pogodba o zaposlitvi (poln delovni čas, sem pa imela za 4 ure od septembra potrjeno bolniško, ki so mi jo podaljševali na približno vsakih pet tednov), 30.4. pa sem podpisala novo pogodbo, da sem od 1. 5. 2010 zaposlena za štiri ure dnevno. Nove pogodbe ne moreš podpisati, oziroma ti je ne morejo izdati, dokler odločba ZPIS- a ni pravnomočna.
Šele po pravnomočnosti boš dobil obrazec ZPIS-a, ki ga izpolniš, mu priložiš fotokopijo nove pogodbe o zaposlitvi in dokazila o pokojninski dobi. Najlažje je, če to urediš v sodelovanju s kadrovsko službo. Ne pozabi dodati fotokopijo odločbe o prišteti pokojninski dobi, če si jo dobil. Sama sem se nanjo v času do pravnomočnosti pritožila, bomo videli kako bo. Sum na MS in lezije na MR so bile vidne že leta 1999, punkcija pa pozitivna šele 2008 in šele od tega datuma naprej so mi šteli prišteto dobo, čeprav mislim, da bi mi jo morali že od prej ... Bomo videli, se mi je pa zdelo smiselno vsaj poskusiti ...
Ni tako temnega oblaka, da ne bi imel vsaj svetel rob.
Uporabniški avatar
ninan

Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a derdejan » Če maj 13, 2010 9:54 am

Mene pa zanima, kako je z benificirano delovno dobo? Vem, da mi pripada, zanima pa me ali moram že sedaj kaj urejat? A lahko to naredim enkrat kasneje in se mi prizna za nazaj?

lp, Dejan
derdejan

OdgovorNapisal/-a ninan » Če maj 13, 2010 4:47 pm

Hkrati z odločbo invalidske komisije so mi poslali še odločbo o odmeri pravic na podlagi osebnih okoliščin (beri BENIFICIRANI DELOVNI DOBI, kot sem ti opisala že zgoraj. Če je nisi dobil, malo povprašaj.
Ni tako temnega oblaka, da ne bi imel vsaj svetel rob.
Uporabniški avatar
ninan

Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a derdejan » Pe maj 14, 2010 9:13 am

Za invalidsko nisem še nič vlagal in upam, da mi še dolgo ne bo treba [-o< .
Benificirana delovna doba pa ti menda pripada od trenutka ko zboliš za MS, ne glede na stopnjo invalidnosti. V bistvu me samo zanima, ali se lahko vlaga za nazaj ali moram za to poskrbeti čim prej.

lp, Dejan
derdejan

OdgovorNapisal/-a dejavu » Pe maj 14, 2010 10:53 am

Jaz imam invalidnost 3. kategorije in istočasno (se pravi, ko sem imela komisijo za invalidnost), sem/so izpolnili še nek obrazec za benificirani staž, vendar pa razen odločbe o invalidnosti nisem priejela ničesar, zato sem potem spraševala in mi je bilo povedano, da se ti benificirani stalež priznava od dneva, ko ti je postavljena diagnoza MS, in da ne dobiš za to nobenega dokumenta, tako, da potem, ko bo 1-x tako daleč, da boš to benificirano dobo želel uveljavljati, predložiš dokumentacijo s katere je razvidno kdaj ti je bila postavljena diagnoza in na podlagi le-te potem prištejejo izračunano dobo k "dejanski" delovi dobi, (tako mi je bilo posredovano s strokovne strani, pa tudi, ko sem se pogovarjala v drušvu o tem, so vsi navajali enako).

Deja
Uporabniški avatar
dejavu

OdgovorNapisal/-a Yolanda » Pe maj 14, 2010 6:58 pm

Jaz sem imela prvi zagon l.1996. Tisti čas niso ničesar našli in sem živela , kot da mi ni nič.. (zlati časi). Naslednji zagon čez 10 let. Takrat so mi našli MS. ... Ko sem delala vse papirje.. oz. moj os. zdravnik so mi šteli od prvega zagona . Zdravnik je rekel, da se je najverjetneje že takrat pojavil MS leto 1996. Beneficiran staž se mi šteje od l. 96..
Uporabniški avatar
Yolanda

OdgovorNapisal/-a Denis » So maj 15, 2010 9:09 am

"Sreča v nesreči"... kakorkoli gledamo, s tem živimo, na to smo obsojeni in če se bilokje da, se izkoristi vsaka boniteta...
Uporabniški avatar
Denis

OdgovorNapisal/-a naja30 » Če sep 09, 2010 9:51 am

Zdravo!
Jaz,imam sicer glede te invalidnosti težke pogoje za službo.
Saj , ko zvedo , da imam omejitve , me več ne rabijo ! Tako , da bi je skoraj že žal , da sem šla v to ! Lp!
naja30

OdgovorNapisal/-a boriss » Če sep 09, 2010 4:56 pm

Temu se pa pravi negativno razmišljanje :? .
Vedno se najde delo tudi za tiste z omejitvami. Moraš pa vedt, da kot invalid firmi prinašaš neko finančno ugodnost, ki pa ni tako mala :) .

Lp
Uporabniški avatar
boriss
Naj zelenjava je na tanko narezan pršut!

OdgovorNapisal/-a naja30 » Pe sep 10, 2010 3:15 pm

Ne ni negativno razmišlanje , te težave sem doživela. Lp
naja30

OdgovorNapisal/-a boriss » Pe sep 10, 2010 5:58 pm

... :( . To, da te zdej z MS-om v službi ne rabjo več jemleš kot neki slabga. A to, da pa delaš v kolektivu, ki te pač nekak ne mara, se ti zdi pa OK? :?
Predvidevam, da nimaš dolg MS-a. Doživela boš marsikaj. Tko lepega, kor grdega. Od tebe bo pa odvisn kak boš gledala na to.
Vedi, da ko se ti na eni strani zaprejo vrata, se ti druga odprejo. Sam vidt jih je treba.
Tut men so zaperal vrata. Od začetka je blo hudo, pol se pa nekak naučiš to sprejemat in se ne oziraš na to.
Marsikje so me dobesedno odstavl zarad MS-a; pa ne moram rečt, da je blo to pol tut slab zame (pač druga vrata :D ).
Mal več samozavesti - vem, da je na začetku bol težko. Si pač taka kot si. Z MS-om, al pa brez. In tisti, ki te majo radi, te bojo mel radi tut tako. Za tiste, ki jim pa nis všeč, je pa tak bol, da ih ni bliz tebe.
Drži se
Uporabniški avatar
boriss
Naj zelenjava je na tanko narezan pršut!

Prejšnja

Vrni se na Življenje z MS

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost